Pożyczka przez internet – czy to się opłaca?

Wiele firm pożyczkowych funkcjonuje w sieci – dzięki temu mogą ciąć koszty działalności, oferując klientowi korzystniejszą ofertę. Do tego sposobu pożyczania przekonują się również sami Polacy, szukający atrakcyjnego kredytu gotówkowego, bez zbędnych formalności i stania w kolejkach.

Kredyt gotówkowy przez internet – zalety

Kredyt gotówkowy przez internet to szansa na szybki zastrzyk gotówki, dedykowany w szczególności dla zapracowanych osób, które nie mają wiele wolnego czasu. Wniosek można złożyć przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo nie wiążą nas żadne określone godziny tak, jak to bywa w przypadku placówek stacjonarnych. Weryfikacja wniosków odbywa się bardzo szybko, dzięki czemu pożyczanie przez Internet jest bardzo komfortowe i pozwala na otrzymanie szybkich pieniędzy. Dodatkowo ilość formalności jest ograniczona do minimum – wystarczy dowód osobisty i konto bankowe, by złożyć wniosek o gotówkę.

Koszty pożyczek

Internetowe pożyczanie wcale nie generuje wyższych kosztów niż w placówce stacjonarnej. Często oferta skierowana do klienta jest nawet atrakcyjniejsza, ponieważ firmy działające w sieci nie muszą opłacać wynajmu placówki czy pensji dla tak dużej liczby pracowników. Mają niższe koszty, co przekłada się na ich ofertę. Warto szukać firm, które oferują pierwszą pożyczkę za darmo lub RRSO wynoszące 0%. Trzeba się jedynie liczyć z tym, że zaciągnięte zobowiązanie należy spłacić w terminie – minusem pożyczania w sieci są wysokie odsetki, które generuje każdy dzień zwłoki ze spłatą. Jeśli jednak ktoś spłaca kredyt zgodnie z umową, nie ma się o co martwić.