Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest to kredyt celowy, który można przeznaczyć na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Niezwykle istotne jest, by bardzo szczegółowo została przeanalizowana struktura zadłużenia danej osoby. Następnie koniecznie należy podjąć decyzję, które zobowiązania warto ze sobą połączyć, a które należy spłacać na dotychczasowych warunkach.

Jakie kredyty pomoże spłacić kredyt konsolidacyjny

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego możesz połączyć w jedną ratę, wszystkie zobowiązania finansowe. Oczywiście, nie ma żadnego obowiązku konsolidacji wszystkich posiadanych kredytów. Możliwe jest jednak połączenie różnych kredytów, np.:

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny

W momencie, gdy podejmiesz decyzję o skonsolidowaniu kredytów,należy poszukać najlepszej oferty dostępnej na rynku. Na początku skorzystaj z kalkulatora kredytowego kredytu konsolidacyjnego, który jest dostępny online. Pomoże Ci w wyborze najlepiej dobranej oferty do Twoich potrzeb. Następnie należy złożyć zapytanie kredytowego do wybranego banku. Czasem można takie zapytanie przesłać do dwóch placówek bankowych. Jeśli bank bank zaproponuje korzystne dla Ciebie warunki kredytowania, złóż wniosek i podpisz umowę kredytową.

Jak działa kredyt konsolidacyjny

W momencie, gdy bank przyzna Ci kredyt konsolidacyjny, jednocześnie „gasi” Twoje dotychczasowe zobowiązania we wskazanych na umowie instytucjach finansowych. Następnie  będzie musiał spłacać zadłużenie jedynie wobec danego banku obsługując tylko jedną ratę. Dzięki temu, że został wydłużony okres finansowania, kwota może być zdecydowanie niższa w porównaniu do sumy dotychczasowych obciążeń. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że dłuższy okres spłaty jest jednocześnie związany z wzrostem całkowitego kosztu kredytu. Jeśli jednak, masz problem ze spłatą wszystkich zobowiązań finansowych, jest to dla Ciebie lepsze rozwiązanie. Utrata płynności finansowej oraz brak spłaty rat w terminie może spowodować, ze będziesz musiał zapłacić wysokie odsetki karne.