Kalkulator zdolności kredytowej – sprawdź online

Zanim przystąpimy do odwiedzin banku, w celu zaciągnięcia pożyczki, bardzo często chcemy sprawdzić ile orientacyjnie może wynosić nasza rata oraz ile maksymalnie możemy pożyczyć. Takie kalkulacje zdecydowanie może ułatwić np. kalkulator zdolności kredytowej online. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie w kilka minut porównać oferty wielu banków bez konieczności odwiedzin ich placówek. To zdecydowanie skraca czas weryfikacji ofert bankowych.

Zdolność kredytowa to szeroko pojęte sformułowanie w świecie kredytów. Oznacza to, ile możemy pożyczyć pieniędzy, tak by nie kolidowało to nam z innymi zobowiązaniami i abyśmy mogli bez problemu takie zadłużenie uregulować o czasie. Zdolność kredytowa jest szacowana na podstawie wielu ważnych czynników takich jak;

  • wysokość wynagrodzenia,
  • czas trwania umowy,
  • ilość posiadanych dzieci,
  • posiadane mieszkanie/ dom,
  • wartość wszystkich zobowiązań finansowych (nawet posiadanie samochodu czy telefonu) oraz ich dotychczasowa bezproblemowa spłata.

Nie zawsze posiadane obciążenia wpływają negatywie na ocenę kredytową. Ważne, by całość po spłacie pozostawiała kwotę, które pozwoli na życie i ewentualną nową ratę kredytową).

Niestety kalkulator zdolności kredytowej online nie jest w stanie nam w stu procentach określić ile możemy pożyczyć, bowiem każdy bank posiada inne kryteria oceniania. Najlepszą opcją na uzyskanie kredytu jest zapytanie o niego w banku, w jakim posiadamy aktywny rachunek, bowiem właśnie tam mamy szanse otrzymać najkorzystniejsze warunki. To właśnie na rzetelnych posiadaczy kont patrzą najprzychylniej i są w stanie zaoferować im więcej niż konkurencyjna placówka.

Jeśli ciekawi nasz nasza orientacyjna zdolność kredytowa, warto skorzystać z kalkulatora zdolności dostępnego w internecie. Z pewnością przybliży nam nasze realne szanse na kredyt. Sprawdź również dlaczego warto korzystać z kalkulatora kredytowego dostępnego w internecie.